Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020 r.

A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» Mądrość życiowa przekonuje nas, że jest przebiegły przeciwnik Boga i człowieka, który nieustannie walczy z Bogiem, atakując koronę stworzeń – człowieka, dopóki nie zostanie ostatecznie pokonany. Czas Wielkiego Postu, to mądrość kościoła, który pokazuje nam w osobie Jezusa Chrystusa, jak należy podjąć duchową walkę w czasie czterdziestodniowego postu. Proszę miejmy odwagę, aby podjąć w tym czasie wielkiej łaski od Pana, Wielkiego Postu konkretne wyrzeczenia, szczególnie abstynencji od alkoholu i innych uzależnień, odjąć sobie pokarmu, szczególnie poprzez post o chlebie i wodzie – raz w tygodniu i praktykowanie konkretnej miłości, życzliwości wobec siebie.

Dzisiaj po mszy św. o godz. 1000 poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.

We wtorek po mszy św. o godz. 1700 zapraszam do salki pod kościołem pielgrzymów do Medjugoria.

W czwartek po mszy św. o godz. 1730 modlitwa koronką do Krwi Chrystusa. Również po tej mszy św. cykliczne spotkanie grupy męskiej zapraszam.

W tym tygodniu I Piątek miesiąca – spowiedź w trakcie porannej mszy św.  o godz. 800 i wieczornej o godz. 1700. Po mszy św. wieczornej zapraszam kandydatów do bierzmowania. Do chorych Ksiądz uda się od godz. 1000.

Również w tym tygodniu przypada I sobota m-ca. Adoracja w ciszy od godz. 700. Pamiętajmy o szczególnej obietnicy Matki Najświętszej I sobót m-ca.

Zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 1630. Poprowadzi ją Ap. Margaretka. W niedzielę przed mszą św. o godz. 1530 Gorzkie Żale.

II niedziela Wielkiego Postu będzie obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na ten cel. W przyszłą niedzielę tradycyjna taca inwestycyjna.

Niedzielnik 2020.03.01